Atena
Hebe

Panteon

Artemida

Bellona

Atena

Grecka bogini mądrości

Ta dumna, sprawiedliwa ale i wyniosła bogini zrodziła się z głowy Zeusa. Wyskoczyła w pełnej zbroi i momentalnie stała się ulubienicą zazdrosnego boga. Była patronką miasta Ateny, od momentu gdy podarowała miastu drzewo oliwne. W wojnie trojańskiej stanęła po stronie Greków.

Hebe

Grecka bogini młodości

Była wierną żoną Heraklesa, z którym miała dwoje dzieci. Imię Hebe pochodzi od greckiego słowa oznaczającego młodość lub początek życia. Była również symbolem przebaczenia - uwolnieni więźniowie zawieszali swoje łańcuchy w świętym gaju jej świątyni w Fliusie.

Apollo

Grecki bóg piękna

Razem z siostrą Artemidą byli dziećmi Zeusa i Latony. Był natchnieniem poetów i muzyków oraz symbolem światła. Mało kto wie, że nawet sam boski Apollo został odrzucony przez piękną nimfę Dafne, którą kochał. W mitycznej wojnie trojańskiej stanął po stronie Trojan i zesłał na Greków zarazę.

Wiktoria

Rzymska bogini zwycięstwa

Personifikacja chwały i zwycięstwa nad śmiercią. Przedstawiana z wieńcem laurowym na głowie bądź w ręce, była ważną częścią kultury i wierzeń starożytnego Rzymu. To na jej ręce podziękowania składali zwycięzcy wojennych wypraw.

Artemida

Grecka bogini łowów

Była siostrą bliźniaczką boga piękna Apollo, jednak znacząco się różniącą od niego. Była porywcza i bezwzględna. Uznawana za patronkę lasów, łuku oraz światła księżycowego urządzała nocne polowania wraz z orszakiem swoich lojalnych nimf.

Bellona

Rzymska bogini wojny

Siostra boga wojny Marsa. W wyobrażeniach występuje zawsze w hełmie z pióropuszem oraz bronią w ręku, powożąc rydwanem swego brata. Prowokowała żołnierzy do walki i wszczynała wojny. W starożytnym Rzymie przed jej świątynią witano powracających wodzów z wypraw wojennych.

Atena

Hebe

Apollo

Wiktoria

Artemida

Bellona